reklam, matbaa, organizasyon, kartvizit, etiket, 3 boyutlu kartvizit, 3 d kartvizit

grafik-web tasarımı

Bizler firmanızın tüm reklam, basın-halk ile ilişkiler, tasarım işlerini üstlenebiliriz. Deneyimlerimizi ön koşulsuz paylaşır ve çalışmalarımızın sağlıklı çıkması için seferber oluruz.


Kurumsal kimlik çalışmanızı oluşturur, süreç içerisinde tüm reklam faaliyetlerinizin kurumsal kimliğinize uygun yürütülmesini sağlarız.


Biz, dilerseniz tüm tasarım işlerinizi baskıya ve uygulamaya hazır hale getirir, ürün tedarikçinize göndeririz. Dilerseniz daha fazlasını yaparız. Gerekli tüm tasarım işlerinizi hazırladıktan sonra ürünün son aşamasına kadar takip eder, imalat sürecinin doğru biçimde gerçekleşmesini sağlar ve ürün tesliminde çözümler sunarız.

Biz sizinle aynı dili konuşuruz. Hedefimiz sizin konumuzla ilgili harcadığınız zamanı minimuma düşürmektir. Sizin dışınızda ama içinizde gibi çalışabiliriz.


  Bu bağlamda;


*  Zamanınızı ve paranızı boş vaatlerle almayız,
* Sizin adınıza karar vermeyiz,
* Firmanızın ihtiyaçlarını gidermeyecek çözümler sunmayız,
* Müşterilerimizi sadece ticari bir unsur olarak görmeyiz,
* Paramızı alıp, sırtımızı dönmeyiz,
* İşi şansa bırakmayız,
* Boş hayallerin peşine koşmayız, 
* Yapamayacağımız şeyler için söz vermeyiz,
* İşimizi yarıda bırakmayız,
* Herkesten iyi olduğumuzu iddia etmeyiz. 
*** (Farkı sizin görmenizi bekleriz)***

Grafik Tasarım

               Düşleyin, yaratalım… karar verin, uygulayalım… başlayın, tamamlayalım… 

İnsan faktörünü teknoloji ve estetikle birleştiren görüntülü dil sistemi olan grafik tasarım, kurumsal imajın çekirdeğidir. 
Kartvizitten bilboarda, el broşüründen web sitesine, gazete ilanından tabelaya kadar aklınıza gelen her çalışma grafik tasarım ürünüdür ve görsel iletişimin bir parçasıdır.

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birlik geçerlidir.

Günümüz grafikerleri, iletişim stratejileri planlayabilen, etkili görsel ürünler koyabilen birer "problem çözücü"dür.
Onların görevi, gözle görünen bilgiyi, en efektif ve akılcı şekilde tasarlayabilmek için görünmeyen bilgiyi kontrol etmek, yaratılan imajı orijinal ve hedefine yönelik bir şekilde "ortam" ve "mesaj" ilişkisi içinde kompoze etmektir.
Biz, grafik çalışmalarınızı kurumunuzun kimliğine, marka ve ürün konseptinize uygun olarak tasarlıyor, matbaa ya da diğer baskı sürecine girene kadar takip ediyor, en uygun fiyatla, en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz.


İZNİK DİZAYN ekranlardan matbaa veya dijital baskı çıkışlarına kadar, geniş bir alanda firmalara farklı ve kaliteli grafik tasarım çözümleri sunabilmektedir. Hedef kitle ve görsel konsept belirlendikten sonra ilgili grafik tasarım çalışmaları projelendirilir. 
Bunların başında;
* Logo tasarım
* Kurumsal evrak tasarımları
* Katalog tasarım
* Broşür tasarım
* Tek sayfalık flyer tasarımları
* Gazete
* Dergi
* Tanıtım Föyleri
* Ürün tanıtım katalogları
* Kitapçıklar
* Klasörler
* Promosyon çalışmaları
* Kapaklı klasörler
Gibi baskı çalışmaları başında gelmektedir. Başarılı reklam çalışmaları başarılı grafik tasarımı ile desteklenmek zorundadır. İZNİK DİZAYN' In görsel dünyası ile tanışmak için sizi de bekliyoruz.

LOGO ve LOGO'NUN ÖNEMİ
Logo (Logotype), kurumsal kimliğinizin ana gövdesidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. "Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır" anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız. 
Logo, her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik öğesi olup şu özellikleri taşımalıdır:
- Sektörde benzersiz olmalıdır.
- Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir.
- Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir.
- Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır.
- Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.
- Firmanızın "ruhunu" yansıtmalı, somutlaştırmalıdır.
- Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir.
- Farklı yüzey ve medyalara uygulanması aşırı masrafa yol açmamalıdır.
- Ve en önemlisi; logo kurumunuza özgü olmalıdır.

 

KATALOG-BROŞÜR TASARIMI
Her ne kadar internetin zaman içinde gelişerek çoğu evde yaygın olmasına rağmen, insanların bakmaktan çok, tutarak inceleme dürtüleri yoğun olarak devam ediyor. İnternette binlerce haber ve magazin portalı olduğu halde dergi ve gazete satışlarının hala yüksek olmasının asıl nedeni budur. 
Bu düşünceyle hareket edildiğinde ürünlerinizin ve firmanızın detaylı tanıtımında kataloğun yeri oldukça önemlidir. Hedef kitlenin ve kurumsal kimliğin doğru tespiti ile yapılmış bir katalog ya da broşür tasarımının, tüketici üzerindeki etkisi şüphesiz pozitif yönde olacaktır. 
Akılda kalıcığın sırrının da görsellikten geçtiği gerçeğini bilmekte ve profesyonel olarak katalog ve broşür gibi tanıtım amaçlı görsel materyal tasarım hizmeti vermekteyiz.

 MEDYA
İZNİK DİZAYN medya alanında kurumlara ve kişilere talep ve tercihler doğrultusunda; doğru, ilkelli, güncel ama yarını da planlayan, arzulanan düzeyin üstünde hizmet sunmaktadır. Gazete ve dergi tasarımı, yerel / ulusal medya için reklam çalışmaları, basın bülteni, basın danışmanlığı, kurum - medya ilişkileri çalışma alanlarımız arasındadır.BASIN DANIŞMANLIĞI
İZNİK DİZAYN ve beraber çalıştığı kurum içi ve kurum dışındaki iş ortakları, tam profesyonel anlayışla basın danışmanlığı hizmeti vermektedir. Siz de tüm medya organları ile sürdürülen köklü ve güçlü ilişkilerimiz sayesinde, iş dünyasına sunduğumuz basın danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu amaçla yazılı, dijital kayıt ve video kayıt biçimlerinde basın bültenlerinizi hazırlamak, basın mensuplarının katılımını sağlayacak iş toplantısı, iş yemeği, iş gezisi organize etmek, özel haber ve röportajlar oluşturmak, bizim en çok deneyim sahibi olduğumuz iş alanıdır.Bazı kişiler bunu iyi bilir..:)

 AFİŞ, BİLBOARD ve REKLAM ÜRÜNLERİ TASARIMI
Yapılan araştırmalarda insanların günlük koşturmaca esnasında, afiş, bilboard, raket gibi dış mekan - iç mekan (outdoor-indoor) reklam ürünlerine odaklanıp bakma sürelerinin toplam 6 saniye olduğu belirlenmiştir. Bu tespit ile düşünüldüğünde afiş tasarımının dikkat çekici, verilmek istenen mesajı direk yoldan, az yazı, en fazla 3 görsel ile tasarlanması gerektiği anlayışı çıkmaktadır. 
Dış mekanlar için firmanızın en önemli ve çarpıcı reklam elamanlarından olan afiş, bilboard, raket gibi dış mekan reklam materyalleri, doğru tasarlandığı taktirde size geri dönümü şüphesiz olumlu yönde olacaktır. 
Bu bakış ile afiş ve benzeri reklam ürünlerinizin tasarımlarını profesyonel olarak gerçekleştirdiğimizi hatırlatmakta yarar görüyoruz.

 

 

Web Tasarım

Web tasarım, şirketinizin, firmanızın, işyerinizin tanıtımını yapmak, verdiğiniz hizmetler hakkında ziyaretçilerinize bilgi vermek, kişisel çalışmalarınızı dünyaya duyurmak için yapılan grafikler ve internet yazılım dillerinin berebar kullanılarak oluşturulan bir sistemler bütünüdür. 
Web siteniz, dünyaya açılan kapınızdır. Bilgisayar olan her yerde adeta bir şubenizmiş gibi işlev görür.
O yüzden web tasarım için önemli olan kaliteli görsellik, kolay anlaşılırlık, teknolojiye uyum, sadelik, navigasyon gücüdür.
Web tasarımınız amatör ellere bırakılmayacak kadar önemlidir. Web sitenizin tasarım kalitesi, kurumunuzun kalitesini sanal ortamda yansıtmalıdır. Firma ciddiyeti için kaliteli bir web tasarım yaptırmanız gerekir.

Hızlı açılan, kolay anlaşılır, kullanıcıyı yormayan, arama motorları kriterlerinin en üst düzeyde uygulandığı profesyonel web sitesi tasarımı için bizimle irtibata geçin, sizinle neler yapabileceğimizi konuşalım.
Ayrıca %99 süreklilik ile çalışan Linux ve Windows sunucularımız, iş ortaklarımız tarafından sizlere sorunsuz ve kaliteli internet ortamını en uygun koşullarla sağlayacaktır.
Web sitesi inşası, alan adı (domain name) alımı ile başlar. com, net, org, com.tr gibi onlarca alan adından birini sizin adınıza kayıt edelim. 

İZNİK DİZAYN, web dünyasında kişilere ve kurumlara dinamik, etkileyici, kullanıcı dostu, sorunsuz, güncellenebilen, görsel yönü güçlü, kurumsal kimliğe uygun kaliteli web site çözümlerinin yanı sıra, intro, banner, header, hosting ve domain hizmeti de sunmaktadır.

-Kullanıcıların sayfalarınızı hızlı bir şekilde açabilmesi, içerisinde dolaşabilmesi ve sunduğunuz içerikle sizi kolayca anlayabilmesi gerekir.

-Bütün tarayıcılarla (İnternet Explorer, Safari, Firefox, Opera, Cep telefonu tarayıcıları v.s) sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir.

-CSS ile hızlı yüklenen sayfalar (bir araştırmaya göre kullanıcılar bir sayfanın açılmasını 20 sn'den daha fazla beklememektedir) gerekir.

-En büyük kriter: Arama motorlarına uygunluk. Arama motorları mantığına uygun tasarımlar, sitenizin arama sonuçlarında yukarılarda, rakiplerinizin üzerinde gözükmesini sağlayacak buda daha fazla müşteriye ulaşacağınız anlamına gelecektir.

Biz, size en uygun alan adını belirler, bunu adınıza tescil ederiz. E-mail adreslerinizi açar ve kurulumlarını yaparız.  20 yılı aşkın bir süredir web tasarımı hizmeti veren firmamız, sizin internette etkin bir şekilde yeralmanızı ve yepyeni müşteriler edinmenizi sağlayacaktır.
- Web sitesinin tasarımı, firmanın kurumsal kimliği ile uyumlu olmalı.
- Web sitesi, tasarımıyla özgün olmalı.
- Web sitesi hızlı olmalı.
- Etkileşimli bir tasarıma sahip olmalı. Sade ama ilgi çekici ve etkili olmalı.
- Web sitesi bilgi vermeli.
- Web sitesi güncel olmalı.
- Web sitesi iletişim kurmalı.
- Arama motorları tarafından tanınmalı. 

1- Web sitesi en etkileşimli projedir. 
2- Hedef kitleye ulaşmanın en kısa yoludur.
3- İnternette, kesintisiz (on-line) olarak hizmet ve ürünleri pazarlamanın yoludur.
4- Web siteniz, sizin global ofisinizdir. 7 gün 24 saat aralıksız çalışır. Ek mesai ücreti de istemez.
5- Web siteniz, sizin tüm dünyaya açılan pencerenizdir. Kendinizi tanıtmanın en ucuz ve kolay yoludur.
6- Web siteleri kişiyi araştırmaya yönlendirir ve ufkunu genişletir.
7- Web'de yayınlanan konular direkt olarak ona sahip olmak isteyene ulaşır. Zaman kaybı yaratmaz.
8- Web sitesindeki bilgiler dilediğiniz zaman yenilenir. Böylece sürekli güncel bir sanal ofisiniz olur.
9- Web sayfalarınızın kaderi diğer medyalar gibi bir çöp kutusunda sonlanmaz. Çünkü onlar "Sonsuza kadar kullanılabilecek" şekilde yaratılmıştır. 
10- Web sitenizi kullanarak, hiçbir ek masraf yapmadan aynı anda binlerce müşteriye hizmet verebilir, bir çok yeni müşteriye de sahip olursunuz. 

1- Web uygulamalarını profesyonel web master yerine, serbest çalışan, öğrenci veya güçlü referansları olmayan herhangi birine yaptırmak.
2- Bir kere göreceli olarak yüksek ücret ödeyerek sonuç elde etmek yerine, defalarca düşük ücret ödeyerek hiç sonuç elde etmemek.
3- Web uygulaması yayına başladığında projenin bitiği yanılgısına düşmek (oysa o sadece bir başlangıç) ve güncelleme yapmamak.
4- Web uygulamalarını müşteri gözüyle ve onların ihtiyaç ve beklentilerini gözönünde bulunduracak şekilde değil, kendi gözüyle ve subjektif değerleriyle oluşturmak.
5- Gerçek yaşamdaki kurumsallığı sanal yaşama aktaramamak (gerçekte gökdeleniniz, çok şık bir vitrininiz veya markanız varsa, sanal yaşamda da ona paralel bir varlığınız olmalı).
6- Arama motorları kriterlerini bilmemek ve sadece görsel güzelliğe önem vererek web uygulaması yaptırmak.
7- İnteraktif web uygulamaları geliştirmemek, fonksiyonelliğe önem vermemek.
8- Ucuz ama yavaş web barındırma(Hostig) şirketlerini tercih etmek.
9- Projeden ziyade alan ismine önem vermek.
10- Web uygulamalarını web master olmayan, aracı kuruluşlara, ajanslara yaptırmak.


               Düşleyin, yaratalım… karar verin, uygulayalım… başlayın, tamamlayalım… 

İnsan faktörünü teknoloji ve estetikle birleştiren görüntülü dil sistemi olan grafik tasarım, kurumsal imajın çekirdeğidir. 
Kartvizitten bilboarda, el broşüründen web sitesine, gazete ilanından tabelaya kadar aklınıza gelen her çalışma grafik tasarım ürünüdür ve görsel iletişimin bir parçasıdır.

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birlik geçerlidir.

Günümüz grafikerleri, iletişim stratejileri planlayabilen, etkili görsel ürünler koyabilen birer "problem çözücü"dür.
Onların görevi, gözle görünen bilgiyi, en efektif ve akılcı şekilde tasarlayabilmek için görünmeyen bilgiyi kontrol etmek, yaratılan imajı orijinal ve hedefine yönelik bir şekilde "ortam" ve "mesaj" ilişkisi içinde kompoze etmektir.
Biz, grafik çalışmalarınızı kurumunuzun kimliğine, marka ve ürün konseptinize uygun olarak tasarlıyor, matbaa ya da diğer baskı sürecine girene kadar takip ediyor, en uygun fiyatla, en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz.


İZNİK DİZAYN ekranlardan matbaa veya dijital baskı çıkışlarına kadar, geniş bir alanda firmalara farklı ve kaliteli grafik tasarım çözümleri sunabilmektedir. Hedef kitle ve görsel konsept belirlendikten sonra ilgili grafik tasarım çalışmaları projelendirilir. 
Bunların başında;
* Logo tasarım
* Kurumsal evrak tasarımları
* Katalog tasarım
* Broşür tasarım
* Tek sayfalık flyer tasarımları
* Gazete
* Dergi
* Tanıtım Föyleri
* Ürün tanıtım katalogları
* Kitapçıklar
* Klasörler
* Promosyon çalışmaları
* Kapaklı klasörler
Gibi baskı çalışmaları başında gelmektedir. Başarılı reklam çalışmaları başarılı grafik tasarımı ile desteklenmek zorundadır. İZNİK DİZAYN' In görsel dünyası ile tanışmak için sizi de bekliyoruz.

LOGO ve LOGO'NUN ÖNEMİ
Logo (Logotype), kurumsal kimliğinizin ana gövdesidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. "Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır" anlayışına dünyanın tüm kurumsal başarı öykülerinde rastlarız. 
Logo, her yerde kullanabileceğiniz bir kimlik öğesi olup şu özellikleri taşımalıdır:
- Sektörde benzersiz olmalıdır.
- Maksimum bilgiyi minimum sürede vermelidir.
- Mümkün olan en geniş kitle tarafından algılanabilmelidir.
- Renk, biçim gibi özellikleriyle firmanızın hizmet ve ürünleriyle ilişkili olmalıdır.
- Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.
- Firmanızın "ruhunu" yansıtmalı, somutlaştırmalıdır.
- Bütün yüzey ve boyutlara sorunsuz uygulanabilmelidir.
- Farklı yüzey ve medyalara uygulanması aşırı masrafa yol açmamalıdır.
- Ve en önemlisi; logo kurumunuza özgü olmalıdır.

KATALOG-BROŞÜR TASARIMI
Her ne kadar internetin zaman içinde gelişerek çoğu evde yaygın olmasına rağmen, insanların bakmaktan çok, tutarak inceleme dürtüleri yoğun olarak devam ediyor. İnternette binlerce haber ve magazin portalı olduğu halde dergi ve gazete satışlarının hala yüksek olmasının asıl nedeni budur. 
Bu düşünceyle hareket edildiğinde ürünlerinizin ve firmanızın detaylı tanıtımında kataloğun yeri oldukça önemlidir. Hedef kitlenin ve kurumsal kimliğin doğru tespiti ile yapılmış bir katalog ya da broşür tasarımının, tüketici üzerindeki etkisi şüphesiz pozitif yönde olacaktır. 
Akılda kalıcığın sırrının da görsellikten geçtiği gerçeğini bilmekte ve profesyonel olarak katalog ve broşür gibi tanıtım amaçlı görsel materyal tasarım hizmeti vermekteyiz.

MEDYA
İZNİK DİZAYN medya alanında kurumlara ve kişilere talep ve tercihler doğrultusunda; doğru, ilkelli, güncel ama yarını da planlayan, arzulanan düzeyin üstünde hizmet sunmaktadır. Gazete ve dergi tasarımı, yerel / ulusal medya için reklam çalışmaları, basın bülteni, basın danışmanlığı, kurum - medya ilişkileri çalışma alanlarımız arasındadır.BASIN DANIŞMANLIĞI
İZNİK DİZAYN ve beraber çalıştığı kurum içi ve kurum dışındaki iş ortakları, tam profesyonel anlayışla basın danışmanlığı hizmeti vermektedir. Siz de tüm medya organları ile sürdürülen köklü ve güçlü ilişkilerimiz sayesinde, iş dünyasına sunduğumuz basın danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu amaçla yazılı, dijital kayıt ve video kayıt biçimlerinde basın bültenlerinizi hazırlamak, basın mensuplarının katılımını sağlayacak iş toplantısı, iş yemeği, iş gezisi organize etmek, özel haber ve röportajlar oluşturmak, bizim en çok deneyim sahibi olduğumuz iş alanıdır.Bazı kişiler bunu iyi bilir..:)

 

AFİŞ, BİLBOARD ve REKLAM ÜRÜNLERİ TASARIMI
Yapılan araştırmalarda insanların günlük koşturmaca esnasında, afiş, bilboard, raket gibi dış mekan - iç mekan (outdoor-indoor) reklam ürünlerine odaklanıp bakma sürelerinin toplam 6 saniye olduğu belirlenmiştir. Bu tespit ile düşünüldüğünde afiş tasarımının dikkat çekici, verilmek istenen mesajı direk yoldan, az yazı, en fazla 3 görsel ile tasarlanması gerektiği anlayışı çıkmaktadır. 
Dış mekanlar için firmanızın en önemli ve çarpıcı reklam elamanlarından olan afiş, bilboard, raket gibi dış mekan reklam materyalleri, doğru tasarlandığı taktirde size geri dönümü şüphesiz olumlu yönde olacaktır. 
Bu bakış ile afiş ve benzeri reklam ürünlerinizin tasarımlarını profesyonel olarak gerçekleştirdiğimizi hatırlatmakta yarar görüyoruz