reklam, matbaa, organizasyon, kartvizit, etiket, 3 boyutlu kartvizit, 3 d kartvizit

Çanta

Karton, kağıt ya da bez çantalar firmaların gezinen reklamlarıdır. İlk verildiği andan itibaren reklamlarınız başlar. Çok kulanışlı olması nedeniyle etkili bir matbaa tanıtım ürünüdür. Karton ve kağıt çantalar matbaalarda ofset baskı şeklinde yapılırken bez çantalar ise serigrafi ve dijital baskı şeklinde basılırlar.

  

Karton ve Kağıt Çanta Yapımında Kullanılan Kağıtlar

Karton ve kağıt çantalarda çeşitli kağıtlar kullanılmaktadır. Örnek olarak; Kraft kağıt, 1.Hamur kağıt, Amerikan britsol kağıt, Tuale kağıt verilebilir.

 
 
Karton Kağıt Çantalarda Baskı Çeşitleri

Karton ve Kağıt çantalarda baskılar kullanılacak renk sayısına göre değişiklik göstermektedir. 1 veya 2 renkli baskılar maliyet açısından daha uygun olmaktadır.       

 
 
 
Bez Çantalar

Bez çantalar karton ve kağıt çantalara nazaran daha uzun ömürlü olmaktadır. Ancak görsel anlamda karton ve kağıt çantalar daha şık bir görüntüdedirler.

 
 
Bez Çanta Basımı Bilgileri

Bez çanta baskıları genelde tek renk ve 2 renk üzerine çalışılmaktadır. Ofset baskı kalitesinde olmasa da 4 renk baskı dijital makinalar aracılığıyla yapılabilmektedir.


 
 
Karton Kağıt Çanta Tasarım Örnekleri

Karton ve kağıt çantalarda da diğer basılı işlerde olduğu gibi tasarım çalışmaları önem arzeder. Şık bir tasarım her zaman albenisiyle diğerlerinin önüne çıkmaktadır.

 
 
Bez Çanta Tasarım Örnekleri

Bez çanta tasarımları genelde karton kağıt çantalarda olduğu gibi 4 renk baskı üzerine çalışılamadığından, daha sade ve az renk kullanılarak yapılmalıdır.

 
 
 
Karton Kağıt Çanta Siparişi Verirken Sizden İstediklerimiz

Karton ve kağıt çanta siparişlerinizde çantanın kapalı halinin ölçüleri, körük olup olmadığı, varsa açılmış halinin ebatları ve kaç renk baskı olduğu bildirilmelidir.

 
 
Bez Çanta Siparişi Verirken Sizden İstediklerimiz

Bez çanta siparişlerinizde sizden; üretilecek çantanın ebatları, körük olup olmadığı, varsa ölçüsü, baskının kaç renk yapılacağı bildirilmelidir.