reklam, matbaa, organizasyon, kartvizit, etiket, 3 boyutlu kartvizit, 3 d kartvizit

 Katalog Nedir?

     Katalog, firmaların veya kurumların, ürün veya hizmetlerini tanıttığı matbu kitapçıklar olarak anlaşılmaktadır. Bir firma için, kendisinin ve ürünlerinin en detaylı tanıtım aracıdır. Kurumsal firmaların bugün kendilerini ifade etmek ve tanınmak için vazgeçilmezlerinden olan katalog maliyetli olduğu gibi istenilen amaca da kolay ulaşmayı sağlar.
Kataloglar genelde çok sayfalı, tel veya iplik dikişli veya kırımlı katlamalıdır. Gofre kabartma, komple veya kısmi lak, selefon, yaldız baskısı gibi uygulamalar, katalogun görünüş kalitesini artırır ve daha çekici bir hale gelmesini sağlar. Katalogun kaliteli olması firmanın kurumsal alanın artmasına ve markalaşmasına yardımcı olur.

Katalog çalışmaları bir firmanın en önemli tanıtım ürünlerindendir. Aynı zamanda kurumsal kimliğin tamamlayıcı unsurlarındandır. Firmalar kurumsal veya ürünsel tanıtımını yapmak veya satışlarını arttırmak amacıyla bu ürünü tercih etmektedirler. Özellikle satışlar konusunda önemli bir araçtır. Ürününüz ne kadar kaliteli olursa olsun onun tanıtımı ve müşterilerinize sunumu en az o kadar önemlidir. Bu önemdeki bir tanıtım aracının tasarımının ve baskısının da aynı kalitede olması gereklidir. Bu nedenle baskısını yapacak olan matbaa da önem kazanır. Yapılacak kötü bir tasarım, ürününüz hakkında müşterinizde kötü bir izlenim oluşturmasına sebep olabilmektedir. reklammerkezi70 Ajans Matbaa olarak size her zaman en iyi tasarımları sunmayı taahhüt ederiz.

    Katalog Tasarımı;

     Katalog, detaylara göre hazırlanırken, firmanın kurumsal kimliğiyle de özdeşleşmesi gerekir . İçeriğinde yeralan ürünlerin detayı ve kolay anlaşılması önemlidir. 
Katalogda kullanılan resimler, yüksek çözünürlükte ve zeminle uyum içerisinde olmalıdır. Firmanın logosu, tanıtılacak ürünler ve istenilen konu firmanın kurumsal kimliğiybütünleşebilmeli ve kolay anlaşılabilmelidir.